בגיליון 45, האחרון לשנת הלימודים תשע"ג, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, כמו גם החיים האקדמיים, נמצאים במוקד. בגיליון זה תוכלו למצוא כתבות רבות העוסקות בדיסציפלינה עצמה – לירון שני כתב על הזרם המחקרי ההולך וגדל של האנתרופולוגיה של הסביבה והטבע; עיינה סופר כתבה על אנתרופולוגיה יישומית וכיצד השכלתה האנתרופולוגית נוכחת בעבודתה היישומית; אירה ליאן כתבה על ארגון הכנס הבינלאומי שעסק במופעה של תרבות הקוריאנית במזרח התיכון; אינה לייקין כתבה על טקס המעבר של החזרה משדה המחקר לכתיבת הדוקטורט; וניצן לונברג כתבה על הרתיעה מלימודי שיטות מחקר כמותניות שמביעים סטודנטים רבים במחלקה.

בנוסף, בגליון שתי כתבות העוסקות בתרבות המקוונת: ענת בקר וערן פסקל ביקרו בקבוצת הפייסבוק "בחורים שווים בין חברות" ובן בורנשטיין כותב על המעבר של אתר החדשות "הארץ" למודל של מנויים.

המדור מיקרו-סקופ הורחב בגליון זה ונכללות בו שתי סקירות של עבודות מחקר: דניאל גטושקין מספר על עבודת התזה שלו, העוסקת ביחסים שבין צבא למדינה בישראל, בדיאלוג עם עצמו, וד"ר אינה לייקין כותבת על עבודתה העוסקת בפוליטיקה, מוסר וידע דמוגרפי ברוסיה הפוסט-סובייטית.

כמו-כן, טל גליקמן מציעה ניתוח של קבוצות התמיכה לחולות בסרטן השד.

לסיום, תמצאו את המדור נייר תועלת בעריכת אלעד אור.

בהזדמנות זו אנו מבקשים להודות לכל מי שפקפק בשנה החולפת ותרם לנו כתבות, ובייחוד ל"פוליטון", עיתון הסטודנטים של מדע המדינה עמו הוצאנו גיליון בחירות מיוחד בחודש ינואר 2013. תודה אחרונה למערכת העיתון, שעבדה איתנו קשה בכל פעם מחדש על הוצאת העיתון חודש בחודשו. פקפוק זה אתן!

תודה רבה וקריאה מהנה,

אלעד אור, מורן מימוני ואיתי ארצי

עורכי "פקפוק" תשע"ג